  • Mfr # DGM182011.5MM
  • Zoro # G6621168
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DGM182011.5MM
Overall Length
20.00 mm
Outside Dia. Tolerance
+0.6500 in /+0.2500 in
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0005 in
Size - Decimal
11.50mm - 0.4500
Drill Size
11.50 mm
Outside Dia.
18.00 mm
Inside Dia.
11.50 mm
Decimal Equivalent
0.4500
Description
Diamond Groove Drill Bushing (DGM), Standard Wall, Headless, Metric, 11.50 mm