  • Mfr # DGM8124.5MM
  • Zoro # G6623304
Decimal Equivalent
0.1800
Outside Dia.
8.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
DGM8124.5MM
Overall Length
12.00 mm
Outside Dia.
8.00 mm
Drill Size
4.50 mm
Outside Dia. Tolerance
+0.6500 in /+0.2500 in
Inside Dia.
4.50 mm
Size - Decimal
4.50mm - 0.1800
Inside Dia. Tolerance
+0.0001 in /+0.0004 in
Decimal Equivalent
0.1800
Description
Diamond Groove Drill Bushing (DGM), Standard Wall, Headless, Metric, 4.50 mm