  • Mfr # GDE6416.7700
  • Zoro # G6614082
Key Features
Head Type
Yes
Material - Machining
High Speed Steel
Outside Dia.
1 in
Overall Length
1 in
Inside Dia.
49/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GDE6416.7700
Outside Dia.
1 in
Overall Length
1 in
Inside Dia.
49/64 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0002 in
Size - Decimal
0.7700 in - 0.7700
Head Dia.
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in