  • Mfr # GDE6416.7770
  • Zoro # G6616548
Key Features
Head Material
High Speed Steel
Bushing Code
GDE
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Rockwell Hardness
RC 62-65
Measurement System
Fractional Inch
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE6416.7770
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Overall Length
1 in
Head Dia.
1 27/64 in
Size - Decimal
0.7770 in - 0.7770
Inside Dia.
49/64 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0002 in
Drill Size
Outside Dia.
1 in