  • Mfr # GDE88161.0312
  • Zoro # G6615114
Key Features
Head Type
Yes
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Bushing Head Type
Headed
Inside Dia.
1 1/64 in
Drill Size
1 1/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE88161.0312
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Overall Length
1 in
Outside Dia.
1 3/8 in
Size - Decimal
1.0312 in - 1.0312
Head Height
7/16 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in