  • Mfr # GDE88161.0290
  • Zoro # G6615306
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Length
1 in
Size - Decimal
1.0290 in - 1.0290
Material - Machining
High Speed Steel
Drill Size
1 1/64 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GDE88161.0290
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Overall Length
1 in
Size - Decimal
1.0290 in - 1.0290
Drill Size
1 1/64 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Inside Dia.
Head Dia.
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in