  • Mfr # GDE8816.3437
  • Zoro # G6614886
Key Features
Material - Machining
High Speed Steel
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Bushing Code
GDE
Rockwell Hardness
RC 62-65
Size - Decimal
0.3437 in - 0.3437
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GDE8816.3437
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Size - Decimal
0.3437 in - 0.3437
Inside Dia.
21/64 in
Overall Length
1 in
Outside Dia.
1 3/8 in
Drill Size
21/64 in
Head Dia.
Head Height
7/16 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in