  • Mfr # GDE8816.8360
  • Zoro # G6616067
Key Features
Rockwell Hardness
RC 62-65
Measurement System
Fractional Inch
Inside Dia.
53/64 in
Material - Machining
High Speed Steel
Head Material
High Speed Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE8816.8360
Inside Dia.
53/64 in
Overall Length
1 in
Outside Dia.
1 3/8 in
Head Height
7/16 in
Head Dia.
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Drill Size
Size - Decimal
0.8360 in - 0.8360
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in