  • Mfr # GDE8816.8437
  • Zoro # G6616234
Key Features
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Head Dia.
1 51/64 in
Size - Decimal
0.8437 in - 0.8437
Drill Size
53/64 in
Head Type
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE8816.8437
Dimensions
Head Dia.
Size - Decimal
0.8437 in - 0.8437
Drill Size
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Overall Length
1 in
Head Height
7/16 in
Inside Dia.
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in