  • Mfr # GDE8816.8820
  • Zoro # G6614116
Key Features
Head Height
7/16 in
Head Type
Yes
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Material - Machining
High Speed Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
GDE8816.8820
Dimensions
Head Height
7/16 in
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Overall Length
1 in
Head Dia.
1 51/64 in
Outside Dia.
1 3/8 in
Inside Dia.
7/8 in
Drill Size
7/8 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Size - Decimal
0.8820 in - 0.8820