  • Mfr # GDE8816.8995
  • Zoro # G6615936
Inside Dia.
57/64 in
Bushing Code
GDE
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Head Type
Yes
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GDE8816.8995
Inside Dia.
57/64 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Overall Length
1 in
Size - Decimal
0.8995 in - 0.8995
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in