  • Mfr # GDE8816.9000
  • Zoro # G6616058
Inside Dia.
57/64 in
Material - Machining
High Speed Steel
Outside Dia.
1 3/8 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Size - Decimal
0.9000 in - 0.9000
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GDE8816.9000
Inside Dia.
57/64 in
Outside Dia.
1 3/8 in
Inside Dia. Tolerance
0.0000 in /+0.0002 in
Size - Decimal
0.9000 in - 0.9000
Head Dia.
Drill Size
Outside Dia. Tolerance
+0.0000 in /-0.0003 in
Head Height
7/16 in
Overall Length
1 in