  • Mfr # GDI208.1884
  • Zoro # G6614387
Key Features
Drill Size
3/16 in
Drill Bushing Wall Type
Standard Wall
Inside Dia.
3/16 in
Rockwell Hardness
RC 62-65
Decimal Equivalent
0.1884
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
GDI208.1884
Dimensions
Drill Size
Inside Dia.
Outside Dia. Tolerance
+0.0016 in /+0.0013 in
Outside Dia.
5/16 in
Overall Length
1/2 in
Size - Decimal
0.1884 in - 0.1884
Inside Dia. Tolerance
-0.0000 in /+0.0002 in