  • Mfr # EXBA18V-40-2PK
  • Zoro # G222935545
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
EXBA18V-40-2PK
Country of Origin
Malaysia
Description
Battery Pack, Battery Capacity 4 Ah, Battery Chemistry Li-Ion, Number of Batteries Included 2, Voltage 18V DC, Charger Input Voltage 120V AC, Battery Series Not Applicable, Overall Height 2 in, Overall Length 4 3/4 in, Overall Width 3 1/8 in, Weight 2.6 lb, Package Quantity 2