  • Mfr # D2425-L18-18-SS
  • Zoro # G114795110
/ea
Key Features
Basic Fitting Material
Stainless Steel
Basic Fitting Shape
Straight
Max. Pressure
400 bar
Hex Size
27 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D2425-L18-18-SS
Country of Origin
Germany
Dimensions
Hex Size
27 mm
Details
Item
Butt Weld Straight,SS 18 mm
Basic Fitting Material
Stainless Steel
Basic Fitting Shape
Straight
Max. Pressure
400 bar
Description
Butt Weld Straight, SS 18 mm