  • Mfr # D8405-L12-16-SS
  • Zoro # G514794256
/ea
Key Features
Basic Fitting Material
Stainless Steel
Basic Fitting Shape
Straight
Hex Size
22 mm
Max. Pressure
315 bar
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D8405-L12-16-SS
Country of Origin
Germany
Dimensions
Hex Size
22 mm
Details
Item
Female Straight,Stainless, 16 mm
Basic Fitting Material
Stainless Steel
Basic Fitting Shape
Straight
Max. Pressure
315 bar
Description