  • Mfr # D8505-L10-14-ED
  • Zoro # G514794157
/ea
Key Features
Basic Fitting Material
Steel
Basic Fitting Shape
Straight
Hex Size
19 mm
Max. Pressure
500 bar
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D8505-L10-14-ED
Country of Origin
Germany
Dimensions
Hex Size
19 mm
Details
Item
Male ED Seal,14 mm,Straight,Steel
Basic Fitting Material
Steel
Basic Fitting Shape
Straight
Max. Pressure
500 bar
Description