  • Mfr # B954C012022-13
  • Zoro # G922628266
Key Features
Min. Inside Dia. Tolerance
1.405 in
Min. Outside Dia. Tolerance
2.805 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Max. Outside Dia. Tolerance
2.825 in
Inside Dia.
1.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
B954C012022-13
Dimensions
Min. Inside Dia. Tolerance
1.405 in
Min. Outside Dia. Tolerance
2.805 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Max. Outside Dia. Tolerance
2.825 in
Inside Dia.
1.5 in
Outside Dia.
2.75 in
Length
13 in
Details
Material
C95400 Aluminum Bronze
Item
Cast Bronze Bar STFT
Color
Bronze
Max. Inside Dia Tolerance
1.445 in