  • Mfr # B932C008010-13
  • Zoro # G422629152
/ea
Key Features
Min. Inside Dia. Tolerance
0.936 in
Max. Inside Dia Tolerance
0.98 in
Max. Outside Dia. Tolerance
1.291 in
Inside Dia.
1 in
Color
Bronze
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
B932C008010-13
Dimensions
Min. Inside Dia. Tolerance
0.936 in
Max. Outside Dia. Tolerance
1.291 in
Inside Dia.
1 in
Length
13 in
Min. Outside Dia. Tolerance
1.281 in
Outside Dia.
1.25 in
Length Tolerance
Up to 0.25"
Details
Max. Inside Dia Tolerance
0.98 in