  • Mfr # B954C032040-13
  • Zoro # G722628954
Key Features
Outside Dia.
5 in
Max. Outside Dia. Tolerance
5.145 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Min. Outside Dia. Tolerance
5.105 in
Min. Inside Dia. Tolerance
3.845 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
B954C032040-13
Dimensions
Outside Dia.
5 in
Max. Outside Dia. Tolerance
5.145 in
Length Tolerance
Up to 0.25
Min. Outside Dia. Tolerance
5.105 in
Min. Inside Dia. Tolerance
3.845 in
Length
13 in
Inside Dia.
4 in
Details
Item
Cast Bronze Bar STFT
Material
C95400 Aluminum Bronze
Color
Bronze
Max. Inside Dia Tolerance
3.905 in