Carlo Gavazzi Split Core Current Transformer, 0 to 1600A, 0 to 5A, Screw Connection CTD10S16005AXXX
Split Core Current Transformer, 0 to 1600A, 0 to 5A, Screw Connection (Discontinued)
  • Mfr # CTD10S16005AXXX
  • Zoro # G105950283
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
CTD10S16005AXXX
Country of Origin
Italy
Dimensions
Overall Depth
40 mm
Overall Height
125mm
Overall Width
177 mm
Opening diameter
51
Width opening
127
Details
Item - Transformer
Split Core Current Transformer
Primary Range
0 to 1600A
Secondary Range
0 to 5A