MRC-20-KW4H at 90 Metric Set Screw Coupling with Keyway
  • Mfr # MRC-20-KW4H@90
  • Zoro # G6770647
/ea
Key Features
Bore Dia.
20 mm
Outside Dia.
38 mm
Length
50 mm
Material
Steel
Keyseat Size (In.)
6 x 3.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MRC-20-KW4H@90
Country of Origin
United States
Dimensions
Bore Dia.
20 mm
Outside Dia.
38 mm
Length
50 mm
Keyseat Size (In.)
6 x 3.5 mm