- Mfr # PRMC1-D12-S5-S
- Zoro # G905826825
Get a 10% off coupon
Free 30-day returns
Return PolicyGet 30 days to pay with Net 30
Apply NowUnlock tax-exempt savings
Add Tax ExemptionSpecifications
Product Information
MFR #
PRMC1-D12-S5-S
Country of Origin
China
Dimensions
Height
0.472 in
Width
0.374 in
Depth
0.866 in
Details
Item
DC to DC Converter
Converts
12V DC to 5V DC
VA Rating
1VA
Frequency
0 Hz
Description
Isolated Dc/Dc Converters Dc-Dc Isolated, 1 W, 9~18 Vdc Input, 5 Vdc, 200 Ma, Single Regulated Output, Sip