Cui Inc DC to DC Converter, 48V DC to 12/ -12V DC, 3VA, 0 Hz PUZ3-D48-D12-D
DC to DC Converter, 48V DC to 12/ -12V DC, 3VA, 0 Hz (Discontinued)
  • Mfr # PUZ3-D48-D12-D
  • Zoro # G705827060
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
PUZ3-D48-D12-D
Country of Origin
China
Dimensions
Height
0.425 in
Width
0.787 in
Depth
1.26 in
Details
Item
DC to DC Converter
Converts
48V DC to 12/ -12V DC
VA Rating
3VA
Frequency
0 Hz