  • Mfr # 1063P39-169-RC
  • Zoro # G412667836
Key Features
Length
27 in
Frame Material
Metal
Frame Finish
Medallion Gold
Voltage
120V
Bulb Type
Integrated LED
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1063P39-169-RC
Dimensions
Length
27 in
Width
39 in
Details
Frame Material
Metal
Frame Finish
Medallion Gold
Voltage
120V
Bulb Type
Integrated LED
Lumens
3380
Installation Location
Indoor
Description
The Genevieve 37 inch LED Chandelier is the showpiece your home deserves. An abundance of slim crystal pillars will shine bright, elegant light over your dining table, pool table, or kitchen bar counter. Marrying a timeless linear golden frame with modern crystal accents, this transitional light fixture will create a luxurious ambiance in wherever you place it.