  • Mfr # 1044P20-601-R-2C
  • Zoro # G512669426
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Fixture Type
Down Chandelier
Lamp Quantity
2
Housing Finish
Chrome
Lamp Type
Integrated LED
Energy Star Compliant
No
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
1044P20-601-R-2C
Country of Origin
China
Details
Fixture Type
Down Chandelier
Lamp Quantity
2
Housing Finish
Chrome
Lamp Type
Integrated LED
Energy Star Compliant
No
Mounting
Cable
Fixture Wattage
55 W
Finish
Description
The Madeline 2 Ring LED Chandelier will lend a glamorously dramatic atmosphere to your space. This down chandelier has two crystal-laden rings of 20 inch diameter. One is directly on top of the other and both forms a 6 inch thick glittering halo of light. This circle-shaped light fixture is sure to add softness, flow, and positive energy to your home.