  • Mfr # 9969P30-15-601
  • Zoro # G012668950
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Fixture Type
Down Chandelier
Lamp Quantity
15
Housing Finish
Chrome
Lamp Type
E12
Energy Star Compliant
No
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
9969P30-15-601
Country of Origin
China
Dimensions
Diameter
30 in
Length
30 in
Details
Fixture Type
Down Chandelier
Lamp Quantity
15
Housing Finish
Chrome
Lamp Type
E12
Energy Star Compliant
No
Mounting
Rod
Fixture Wattage
60 W
Finish
Material
Metal
Voltage
120V
Color
Installation Location
Indoor
Description
The Weiss 15 Light Chandelier in Chrome features exquisite crystal tiers creating a stunning traditional design that exudes a modern flair. This large 30 inch down chandelier has that glam factor that will make your space look upscale in an instant. Make your interiors look brighter and feel a lot bigger with the presence of this ultra-gorgeous chandelier