2590-14M-115 Timing Belt, 14M, 115 x 2590mm PL, T185
  • Mfr # 2590-14M-115
  • Zoro # G708328267
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Item - Timing Belts
Synchronous Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Number of Teeth - Timing Belts
185
Width - Timing Belts
115 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
2590-14M-115
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
115 mm
Outside Length
2590 mm