3150-14M-170 Timing Belt, 14M, 170 x 3150mm PL, T225
  • Mfr # 3150-14M-170
  • Zoro # G008289848
Key Features
Item - Timing Belts
Synchronous Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
170 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
3150-14M-170
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
170 mm
Outside Length
3150 mm