50AT10/1400US Timing Belt, AT10US, 50 x 1400mm PL, T140
  • Mfr # 50AT10/1400US
  • Zoro # G308299103
V-Belt Section
AT10US
Material
Steel
Pitch Length - Timing Belts
55.1 in
Outside Length
55.12 in
Top Width
1.969 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50AT10/1400US
Country of Origin
Hong Kong
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
55.1 in
Outside Length
55.12 in
Top Width
1.969 in