  • Zoro # G508295530
/ea
Key Features
Item - Timing Belts
Synchronous Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Premium Torque
Pitch Length - Timing Belts
5.08 mm
Number of Teeth - Timing Belts
46
Width - Timing Belts
6.35 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
92XL025
Zoro #
G508295530
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
5.08 mm
Width - Timing Belts
6.35 in
Outside Length
9.2 in