D1352-8M-200 Timing Belt, D8M, 200 x 1352mm PL, T169
  • Mfr # D1352-8M-200
  • Zoro # G708306609
Key Features
Item - Timing Belts
Synchronous Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
8 mm
Number of Teeth - Timing Belts
169
Width - Timing Belts
200 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D1352-8M-200
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
8 mm
Width - Timing Belts
200 mm
Outside Length
1352 mm