D3150-14M-85 Timing Belt, D14M, 85 x 3150mm PL, T225
  • Mfr # D3150-14M-85
  • Zoro # G908286848
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Item - Timing Belts
Synchronous Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Number of Teeth - Timing Belts
225
Width - Timing Belts
85 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
D3150-14M-85
Country of Origin
China
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
Width - Timing Belts
85 mm
Outside Length
3150 mm