D6860-14M-85 Timing Belt, D14M, 85 x 6860mm PL, T490
  • Mfr # D6860-14M-85
  • Zoro # G008287011
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
490
Outside Length
270.07 in
Width - Timing Belts
85 mm
Gearbelt Type
Dura-Sync Torque
Pitch Length - Timing Belts
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
D6860-14M-85
Country of Origin
China
Dimensions
Outside Length
270.07 in
Width - Timing Belts
85 mm
Pitch Length - Timing Belts
14 mm