  • Mfr # WK600-70-6-A
  • Zoro # G3124521
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Features
Cylinder Works in any Position, End Position Control by Magnetic Field Sensing, High Durability
Overall Width
73.00mm
Port Size
G1/8
Min. Operating Temperature
23 Degrees F
Overall Length
256.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
WK600-70-6-A
Country of Origin
Germany
Dimensions
Overall Width
73.00mm
Port Size
G1/8
Overall Length
256.00mm
Details
Item
Swing/Toggle Clamp
Features
Min. Operating Temperature
23 Degrees F
Color
Red
Max. Operating Temperature
167 Degrees F
Max. Vertical Clamp Stroke
70.00mm
Max. Input Air Pressure
87 psi
Description
Swing/Toggle Clamp, Overall Length 256.00mm