  • Mfr # 12X22X7TC-BX
  • Zoro # G912496608
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
12X22X7TC-BX
Description
12MM Shaft Dia; 22MM Housing Bore; 7MM Nominal Width; Nitrile Lip; Solid Seal; 7MM Actual Width; Spring Loaded; 2 Sealing Lips; Carbon Steel Garter Lip Retainer; Steel and Rubber Case Construction; TC Seal Design Code