  • Mfr # 40X80X10TC-BX
  • Zoro # G612496779
/ea
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
40X80X10TC-BX
Country of Origin
United States
Description
Lip Seal; 40MM Shaft Dia; 80MM Housing Bore; 10MM Nominal Width; Nitrile Lip; Solid Seal; 10MM Actual Width; Spring Loaded; 2 Sealing Lips; Carbon Steel Garter Lip Retainer; Steel and Rubber Case Construction; TC Seal Design Code