  • Mfr # 10C-3132-36
  • Zoro # G4373345
/ea
Key Features
Hose Configuration
Coupled Assembly
Hose Inside Dia.
1/4 in
Hose Length
36 in
Hose Tube Material
304 Stainless Steel
Hose Color
Yellow
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
10C-3132-36
Country of Origin
United States
Dimensions
Hose Inside Dia.
1/4 in
Hose Length
36 in
Outside Dia. (In.)
3/8
Size
3/8"
Length (In.)
36
Hose Fitting A Size
1/2 in
Hose Fitting B Size
1/2 in
Hose Outside Dia.
3/8 in
Fitting Size
1/2 in x 1/2 in
Details
Hose Configuration
Coupled Assembly
Hose Tube Material
304 Stainless Steel
Hose Color
Yellow
Max. Working Pressure @ 70 F
0.5 psi