  • Mfr # 6040-1X10X3
  • Zoro # G900781280
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
6040-1X10X3
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
10"
Rubber Length
3'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene, Rubber Width 10 in, Rubber Length 3 ft, Rubber Thickness 1 in, 40A, Plain Backing