  • Mfr # 1030HG-1X12X15TAPE
  • Zoro # G900776231
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1030HG-1X12X15TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
Durometer
30A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 1 in, 30A, Adhesive Backing