  • Mfr # 4070-1X12X4TAPE
  • Zoro # G000769614
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4070-1X12X4TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
12"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Buna-N, Rubber Width 12 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1 in, 70A, Adhesive Backing