  • Mfr # 5340HG-1X24X10
  • Zoro # G800771305
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5340HG-1X24X10
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
24"
Rubber Length
10'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 1, 24" X 10ft Buna High Grade 40 Durometer