  • Mfr # 1040HG-1X36X4
  • Zoro # G100775256
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1040HG-1X36X4
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1200 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1 in, 40A, Plain Backing