  • Mfr # 50070-1X8X3TAPE
  • Zoro # G7390865
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
8"
Rubber Length
3'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50070-1X8X3TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
8"
Rubber Length
3'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
1, 8" X 3ft Tape Neo Economy 70