  • Mfr # 365HG-1/16X36X4
  • Zoro # G600769540
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
365HG-1/16X36X4
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/16 in, 70A, Plain Backing