  • Mfr # 8501-1/16X12X5
  • Zoro # G900781303
Rubber Thickness
1/16"
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
250 PSI
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
8501-1/16X12X5
Rubber Thickness
1/16"
Rubber Width
12"
Rubber Length
5'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
250 PSI
Description
1/16 X 12" X 5ft 100% recycled rubber