  • Mfr # 365HG-1/2X12X15
  • Zoro # G900769882
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
365HG-1/2X12X15
Rubber Width
12"
Rubber Length
15'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 15 ft, Rubber Thickness 1/2 in, 70A, Plain Backing