  • Mfr # 50040-1/2Q
  • Zoro # G7391967
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
2"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50040-1/2Q
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
2"
Rubber Length
24"
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 2 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 1/2 in, 40A, Plain Backing