  • Mfr # 50070-1/2STAPE
  • Zoro # G7369689
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
6"
Rubber Length
24"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50070-1/2STAPE
Rubber Thickness
1/2"
Rubber Width
6"
Rubber Length
24"
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 6 in, Rubber Length 24 in, Rubber Thickness 1/2 in, 70A, Adhesive Backing