  • Mfr # 5340HG-1/32X24X5
  • Zoro # G600768963
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
5340HG-1/32X24X5
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Sheet Rubber, 1/32, 24" X 5ft Buna High Grade 40 Durometer